Europejski Festiwal Waisznawa Drukuj Email
Śrila Gurudewa Bhaktivedanta Narayana Maharaja przyjedzie na festiwal bezpośrednio z lotniska 23 czerwca przed południem. Wielbiciele powitają go kwiatami i kirtanem w wielkiej sali konferencyjnej i zarazem świątyni.

Każdego ranka program rozpoczniemy od ceremonii mangala-arati o wschodzie słońca. Później będzie czas na intonowanie maha-mantry, pierwsze hari-katha rozpocznie się o 7:30.

9:00 - Śniadanie,
10:30 - Hari-katha Sanyasinów lub starszych Waisznawów.
13:00 – Obiad.
15:30 – Prezentacje różnych projektów prowadzone przez seniorów Waisznawów.
17:00 – Bajany śpiewane przez różnych wielbicieli.
18:00 – Hari-katha Śrila Gurudewa
19:00 – Sztuki, teatry, przedstawienia dotyczące Śri Kryszny i Śri Czaitanii Mahaprabhu.
20:00 – Gaura-arati i Tulasi-kirtana.
20:30 – Kolacja

Wieczory będziemy spędzać w parku na wspólnych bhajanah do nocy. Prosimy przywieźcie swoje instrumenty.

Aby zapobiec podzieleniu i rozpraszaniu się podczas wykładów, zapraszamy szanownych Sanyasinów i starszych Waisznawów, którzy będą mówić, do wcześniejszego przygotowania określonego tematu (Jaiva-dharma, Guru-tattva, Upadesamrta, jak wypełniać bhajany oraz jak wielbiebić bóstwa, Maha-mantra, vaidhi, raganuga-bhakti i tak dalej). To jest sposób dzięki, któremu będzie możliwym podążanie za określonym tematem oraz zagłębienie się w ten temat, jest to ważne w związku ze szkoleniem młodzieży oraz rzuceniem nowego spojrzenia na tematy dla starszych.

Gaura Premanande!


Miejsce

Europejski Festiwal Waisznawa 2008, Verbania – jezioro Maggiore, od 23 do 29 czerwca 2008 (przyjazd 22 czerwca po godzinie 16:00, wyjazd 30 czerwca przed godziną 12:00), odbędzie się w Collegio Santa Maria (Hotel Castagnola), Verbania, Północne Włochy.


Wyświetl większą mapę

Miejsce to położone w bardzo pięknej okolicy nad brzegiem jeziora Maggiore we Włoskich Alpach. Można tam łatwo dotrzeć pociągiem, drogą lądową oraz drogą powietrzną. Jest tam wiele udogodnień takich jak, pokoje z prywatnymi łazienkami, klimatyzacja, linie telefoniczne. Jest również możliwość nocowania w sali gimnastycznej w śpiworach lub na polu namiotowym.


Wyświetl większą mapę

Jak tam dotrzeć:

Drogą lądową: Z Mediolanu (80 km) autostradą A8/E62 i A26/E62 poprzez GALLARATE, SESTO CALENDE, w kierunku GRAVELLONA TOCE, zjazd STRESA – BAVENO. Po zjechaniu z autostrady należy kierować się drogą S.S. 34 w kierunku Verbania-Intra, przed dojechaniem do jeziora należy rozglądać się i podążać za znakiem COLLEGIO SANTA MARIA, wskazującym skręt w prawo. Przejeżdżając wąską ulicą dojedziemy do Collegio i Hotelu Castagnola. Od strony Szwajcarii i Niemiec należy kierować się na Bellinzonę a następnie skręcić w kierunku Włoskiej granicy. Z Francji, należy cały czas jechać w kierunku na Mediolan a następnie jechać w kierunku A26 GRAVELLONA TOCE zjazd STRESA/BAVENO.

Samolotem:

Lotnisko Mediolan Malpensa jest w odległości około 50 km od Verbanii. Jest stamtąd regularne połączenie autobusowe i kolejowe z Verbania-Pallanza.

Na lotnisko Melpansa latają następujące firmy: Easy-jet (z Amsterdamu, Berlina, Londonu, Malagi, Paryża), Germanwings (z Kolonii, St. Petersburga, Sztokholmu, Wiednia, Istambułu, Helsinek przez Kolnię). Z Polski z Warszawy lata tani przewoźnik Volareweb http://volareweb.com/ strona dostępna jest również w języku polskim, angielskim i wielu innych. Volareweb lata z Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Cena około od 56 do 70 Euro w jedną stronę.

Informacja dla wszystkich wielbicieli przylatujący do Włoch na Europejski Festiwal 2008. Rozkład jazdy busów z Malpensy na miejsce Festiwalu: 12:00; 15:00; 18:00; 21:30.

Terminal 2 Milan Malpensa „BUS COMAZI”. Terminal 1 Milan Malpensa stanowisko 12 „BUS COMAZI”. Z lotniska Bergamo Orio al Serio zewnętrzne przyloty 'BUS COMAZZI', 23 czerwca o godzinie 9:00 rano.

Osoby, które przylatują na lotnisko Malpensa w innych dniach, proszone są o zabukowanie miejsca w busie pod numerem telefonu: 0039-0323-552172, najpóźniej do godziny 11:00 na dzień przez przylotem. Nazwa przewoźnika to 'ALIBUS', odjeżdża ze stanowiska 22, na zewnątrz przylotów Terminal 1.

Rozkład odjazdów:
7:30; 10:30; 14:30; 17:30; 20:30. Wasz przystanek w Verbanii jest: Pallanza Piazza Gramsci, jest w odległości 10 minut spacerem od miejsca Festiwalu.

Prosimy o informację dotyczącą godzin waszego przylotu, w celu dokonania dla was rezerwacji miejsca w busie.

Z lotniska Linate Mediolan busy kursują do Mediolanu co około 30 minut, na dworzec w Mediolanie (Milano Railway Stazione Centrale), bilety zakupujemy w busach. Z Mediolanu pociągi odjeżdżają co około godzinę. Wasz pociąg to DOMODOSSOLA (przez GALLARATE, ARONA – koszt około 8 Euro) do Verbanii. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.trenitalia.com

Z lotniska Bergamo Orio to Serio wsiądźcie do busu do Milano Stazione Centrale, który odjeżdża co godzinę a następnie wsiądźcie do pociągu kierunek Domodossola (przez Gallarate, Arona) do Verbanii.

Pociągiem:


Przed wejściem do pociągu, nie zapomnijcie podstępować biletu w małym żółtym kasowniku, który umieszczony jest przed każdym wejściem na peron. Niektóre pociągi takie jak Eurocity lub Intercity pobierają dodatkową opłatę uzupełniającą. Zorganizujemy zabranie was ze stacji kolejowej w Verbanii 22 i 23 czerwca po południu. Prosimy przyślijcie nam email z informacjami o czasie waszego przyjazdu. Jest również linia busów ASPAN ze stacji kolejowej Verbania-Intra, która jest zsynchronizowana z pociągami. Zapytajcie o dotarcie do Castagnola Hotel/Collegio S. Maria.

Zakwaterowanie:

Jest kilka rodzajów pokoi i kilka możliwości zakwaterowania; Opłaty zawierają noclegi, posiłki i inne wydatki związane z festiwalem.

Niestety wszystkie pokoje z prywatnymi łazienkami zostały już zarezerwowane.

Pokoje z łazienkami na korytarzu cena 217 Euro od osoby.

Mała sala gimnastyczna dla osób ze śpiworami cena 135 Euro od osoby.

Camping dla osób z namiotami, samochodami, Przyczepami kempingowymi cena 135 Euro od osoby.

Wszystkie dzieci poniżej trzeciego roku życia, które nie zajmują łóżka – cena 85 euro.

Istnieje możliwość zakwaterowania w zewnętrznych ośrodkach w cenach od 217 do 340 euro od osoby, w pokojach wieloosobowych. Więcej informacji na stronie festiwalu http://www.europeanfestival.net/

Rezerwacje:

W celu zarezerwowania pokoju, miejsca na namiot lub miejsca w sali gimnastycznej (spanie w śpiworze) prosimy, wyślijcie nam email z waszym wyborem lub zadzwońcie do nas. Podajcie w informacji wasze Imię i Nazwisko oraz imię duchowe oraz osób zainteresowanych, jeśli przyjeżdżacie z dziećmi prosimy również o podanie ich wieku.

Po otrzymaniu opłaty wyślemy potwierdzenie rezerwacji. Prosimy o wysłanie szczegółów dotyczących płatności na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem na numer 0039-015-928173. W związku z dużym zainteresowaniem radzimy wcześniej zarezerwować miejsce. Dziękujemy.

Prosimy pamiętajcie, wysyłając potwierdzenie zapłaty, prosimy o szczegółowe informacje na temat czasu i miejsca waszego przyjazdu.

Dane bankowe:
Account n: 000000136536
CIN-IT: C
ABI: 06090
CAB: 44330
BIC: CRBIIT2B
IBAN. IT27 C060 9044 3300 0000 0136 536
Bank address: BIVERBANCA - Via Libertà 50 - Brusnengo (BI)
Beneficiary: Russo Angelo
Address: Cantone Salero 5 - 13865 Curino (BI)

W przypadku pytań szczegółowych i innych problemów prosimy o kontakt z:
Lila Purusottama dasa i Krsna Devi dd.
Telefone/fax: 0039-015-928173
Komórka: +39-3356712066 - +39-3341195642
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontakt polskojęzyczny: Dhananjaya dasa
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: 509-625781

Gaura Premanande!