Radhastami 2012 r. Drukuj Email


Zapraszam na święto Radhastami, dzień pojawienia się Radhiki w dn. 23.09.2012 (niedziela) do Wrocławia. Nocleg i prasadam bez opłat. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tak jak Krsna jest kompletnym śaktiman-tattvą,tak Śrimati Radharani jest Jego kompletną svarupa-śakti,dzięki czemu mogą ustanowić i smakować Swoje lila. Śrimati Radhika i Krsna są wiecznie rozdzieleni, jednak mimo to są jednocześnie ze sobą wiecznie połączeni niczym piżmo i jego zapach czy ogień i ciepło którego jest źródłem.

Dla zwolenników Rupy Gosvamiego to święto jest szczególnie ważne, ponieważ Radhika jest ich życiem i duszą.Ustanawiając w swoich sercach Ją jako obiekt czci, sprawiają największą przyjemność Krsnie gdyż Radharani jest Jego najukochańszą z gopi.

Krsna może przyjąć czyjeś ofiarowanie lub nie, natomiast na pewno przyjmie je od Radharani, dlatego możemy mieć pewność, że w tym pomyślnym dniu jeśli jakakolwiek próba zadowolenia Radharani zakończy się pomyślnie, Ona ofiaruje to Krsnie a On to przyjmie.

Dhananjaya dasa