Festiwal Bhakti Jogi w Odessie 2008 r. Drukuj Email


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BHAKTI JOGI

ŚRI ŚRIMAD BHAKTIVEDANTA NARAYANA GOSWAMI MAHARADŻA

18 - 26 WRZESIEŃ, 2008 ODESSA, Ukraina

Drodzy Wielbiciele i Przyjaciele,

chciałbym serdecznie zaprosić Was, wraz z Waszymi przyjaciółmi i krewnymi, do wzięcia udziału w cudownym festiwalu bhakti-jogi w towarzystwie Jego Świątobliwości Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Goswami Maharadży, zorganizowanym przez jego uczniów i zwolenników.

Festiwal zaszczycą tacy goście jak:

Jego Boska Miłość Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharadża, który wyraził swoją najbardziej pomyślną zgodę aby przewodniczyć festiwalowi w asyście swoich starszych sannjasinów oraz uczniów: Śripad B. V. Madhava Maharadża, Śripad B. V. Padmanabha Maharadża, Śripad B. V. Nemi Maharadża, Śrimati Syamarani devi dasi, Śriman Vrajanath Prabhu i wielu innych...

Organizatorzy festiwalu:

Sripad B. V. Nemi Maharadża - Główny Doradca i Koordynator

Yaduvara dasa - Dyrektor

Dharanidhara dasa Brahmacari - Dyrektor wykonawczy

Mahabala dasa - Rejestracja i dział zakwaterowania

Kaviraj Krsna dasa Brahmacari – Dział Prasadam

Kamala devi dasi – Dział Programu Kulturalnego

...i inni

Miejsce festiwalu

Festiwal odbędzie się na Ukrainie, w okręgu Odessy (60 km od Odessy), nad Morzem Czarnym - w miasteczku o nazwie Zatoka.

Dokładne miejsce festiwalu to ośrodek wypoczynkowy Micron.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie: http://www.micron-zatoka.odessa.ua/micron.htm (są w języku rosyjskim)

Uwaga: Wizy na Ukrainę nie są wymagane dla obywateli Stanów Zjednoczonych i obywateli UE pozostających na Ukrainie mniej niż 90 dni!!

Zakwaterowanie

Na terenie ośrodka wypoczynkowego znajdują się dwa piętrowe budynki ze wszystkimi wygodami, niektóre posiadają wygody w każdym pokoju, a inne na każdym piętrze, w zależności od wybranego poziomu komfortu pokoju. We wszystkich pokojach dostępna jest zimna i gorąca woda. Wszystkie pokoje wyposażone są w łóżka. Niestety, ze względu na wymagania administracji, nie posiadamy zgody na rozbijanie namiotów na terenie ośrodka.

Prasadam

Podczas festiwalu prasadam serwowane będzie trzy razy dziennie, w ścisłej zgodzie z standardami kuchni Waisznawa. Spełniamy także wszystkie udogodnienia dla przestrzegających Caturmasyę.

Program festiwalu

Pokornie prosimy wszystkich wielbicieli o przestrzeganie zakwaterowania w ośrodku podczas festiwalu – jest on bowiem ściśle określony: od 18 września godz. 12.00 do 26 września godz. 12.00

Jeśli przyjedziecie wcześniej do ośrodka albo wyjedziecie później niż w wyżej wymienionym terminie, we własnym zakresie musicie wtedy zorganizować sobie zakwaterowanie. Aż do 12 września i od 21 września (popołudnie), kompleks ośrodka będzie zajęty przez innych gości.

Prosimy też o zwrócenie uwagi na możliwe zmiany w programie festiwalu.

Program festiwalu:

4:30 Poranne zajęcia

5:00 Mangala - arati

6:00 Bhajany

7:00 - 8:30 Wykład poranny

9:00 Śniadanie

9:30 - 11:00 Spotkania, darshany, itp.

11:00 - 12:30 Wykład popołudniowy

13:00 Obiad

15:00 - 16:30 Wykłady, spotkania, seminaria

17:00 - 20:30 Program wieczorny

17:00 Bhajany

18:00 Wykład wieczorny Śrila Gurudeva

19:30 Arati wieczorne i kirtany

20:30 Kolacja

21:30 Wieczorne zajęcia i inne

Udział w Festiwalu

Każda osoba zainteresowana życiem duchowym, przychylna w stosunku do Waisznawów i zgadzająca się z zasadami obowiązującymi podczas festiwalu, może wziąć w nim udział.

Podczas festiwalu wszyscy są uprzejmie proszeni o zwrócenie uwagi na następujące rzeczy:

- Podczas przyjazdu prosimy o zarejestrowanie się w recepcji i wypełnienie odpowiednich formularzy.

- Prosimy o podążanie za programem festiwalu lub nie przeszkadzaniem w nim innym.

- Prosimy o wzięcie pod uwagę wszystkich próśb organizatorów festiwalu.

- Wszyscy uczestnicy festiwalu powinni posiadać przy sobie aktualny paszport i/lub inny dokument tożsamości.

- Podczas festiwalu rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za zdrowie swoich dzieci, ich zachowanie i możliwe zniszczenia przez nie dokonane.

- W przypadku jakiegokolwiek zniszczenia w stosunku do jakiejkolwiek własności podczas festiwalu włączając w to zieleń, kwiaty, osoba musi zapłacić odszkodowanie w pełni pokrywające koszty zniszczonych rzeczy.

Jak dotrzeć do Odessy na Ukrainie

Odessa jest sławnym morskim kurortem, mającym bezpośrednie połączenia powietrzne z wieloma europejskimi miastami, takimi jak Wiedeń, Praga, Budapeszt, Warszawa, Wilno, etc.

Najtańszą linią lotniczą łączącą Odessę z resztą Europy są prawdopodobnie czeskie Linie lotnicze (przez Pragę). Z Polski (z Warszawy, przez Lublin) codziennie kursuje pociąg do Odessy, którego cena biletu wynosi około 200 zł.

Po dotarciu do Odessy

Dojazd: Festiwal odbędzie się w obwodzie wypoczynkowym, który znajduje się 60 km od Odessy. Najwygodniejszym sposobem dotarcia na miejsce festiwalu będzie zorganizowany przez nas specjalny autobus dojazdowy. Prosimy zajrzeć do cennika opłat i zasad rejestracji w celu uzyskania więcej szczegółów.

Własny transport: Nie polecamy tej metody, ale przedstawiamy ją dla informacji.

Pociągiem: W Odessie należy, udać się na pociąg do Belgorod-Dnestrovsky (Белгород-Днестровский). Stacja na której należy wysiąść nazywa się Limanskaya (Лиманская), kąd piechotą, kierując się znakami, można dojść do ośrodka wypoczynkowego Micron (база отдыха «Микрон»)..

Samochodem: Z Odessy, jedź ulicą Ovidiopol’skoe shosse (Овидиопольское шоссе), skręć w lewo na 55 km, przejedź przez tory kolejowe, a za nimi skręć w prawo i podążając za znakami dojedziesz do ośrodka wypoczynkowego Mikron (база отдыха «Микрон»).

Poniższa mapa jest w języku rosyjskim ale powinna wystarczyć do zorientowania się w terenie lub zapytania o kierunek w przypadku zgubienia się.


Wizy na Ukrainę, wymagania wjazdowe

Należy upewnić się, że paszport nie kończy okresu ważności przez okres 6 miesięcy od planowanego wjazdu na Ukrainę. Nie są wymagane tu w wizy dla obywateli UE, w tym Polski, Litwy, Węgier, jak również Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinu, USA, Kanady, Japonii, Chin i CIS (oprócz Turkmenistanu), jeśli pozostaje się na Ukrainie mniej niż 90 dni. Jeśli pochodzisz z innego kraju niż wymienione powyżej, prosimy zapoznaj się z regułami wizowymi w ambasadzie Ukrainy w twoim kraju.

Początkowa rejestracja zarówno dla krótkiej jak i długoterminowej wizyty na Ukrainie, z wizą lub bez jest dokonana na granicy ukraińskiej. Prosimy o wskazanie turystyki jako celu wizyty i wskaż dane adresowe:

Wtedy proszę wyszczególnij poszły za adresem i numery telefonów:

Ośrodek wypoczynkowy Micron,

Belgorod - Dnestrovsky, Odessa, Ukraina.

Telefon: + 38 (048) 234-10-56 albo + 38 (048) 760-10-88.

WAŻNE: Zapytajcie w swojej ambasadzie o zasady wwożenia/wywożenia obcych walut i wartościowych rzeczy na Ukrainę i z niej.

Opłaty za festiwal i rejestracja

Koszt festiwalu zawiera zakwaterowanie i prasadam podczas trwania festiwalu, opłaty klimatyczne jak również opłaty związane z zaproszeniem Śrila Gurudeva i jego towarzyszy oraz inne organizacyjne wydatki.

Osoba odpowiedzialna za przyjmowanie opłat za festiwal i zakwaterowanie jest Mahabala dasa.

Oto dokładne koszty zakwaterowania w różnych standardach zakwaterowania*:

Zanim robisz rezerwację, sprawdź w aktualizacjach, czy miejsce jest dostępne.

Typy zakwaterowania

Typ zakwaterowania Wpłaty zaliczkowe
(z góry)

(w EUR)
Podczas przyjazdu**
w Ukraińskich Grywnach (w EUR)
Deluxe 233 1900 (263)
Standard-1 (wszystkie wygody, nowy budynek) 219 1800 (249)
Standard-2 (wszystkie wygody) 205 1700 (235)
Basic (częściowe wygody) 178 1500 (207)
Economy (domki letniskowe bez wygód) 149 1300 (180)

* Opłaty Festiwalu są mogą się zmienić – Organizatorzy

** Podczas przyjazdu, opłaty będą przyjmowane tylko w ukraińskich Grywnach.

Pokoje

Deluxe - Zlokalizowany w trzypiętrowych budynkach z cegły z pokojami od 2 do 5 osób. Pokoje z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami wraz z umeblowaniem. Niektóre kwatery są dwupokojowe. Wszystkie pokoje są z łazienkami oraz pościelą.

Standard1 - (wszystkie wygody, nowy budynek) - Zlokalizowany w dwupiętrowych budynkach z pokojami od 2 do 3 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Każdy pokój posiada łazienkę i komplet pościeli.

Standard2 - (wszystkie wygody) - Zlokalizowany w dwupiętrowych budynkach z pokojami od 2 do 3 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Każdy pokój posiada łazienkę i komplet pościeli.

Basic - (częściowe wygody) - Zlokalizowany w dwupiętrowych budynkach z pokojami od 2 do 4 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka. Każdy pokój posiada zlew i komplet pościeli. Wspólne łazienki dla kilku pokojów.

Economy - (domki bez wygód) - Zlokalizowane w domkach domkach albo blokach jednopiętrowych z pokojami od 2 do 4 osób. Pojedyncze i podwójne łóżka wraz z umeblowaniem. Pokoje z kompletem pościeli. Wspólne łazienki na zewnątrz.

Metody uiszczenia opłat za udział w festiwalu

Opłaty za udział w festiwalu są przyjmowane zarówno jako płatności przelewem bankowym (z góry) jak i w gotówce (podczas przyjazdu).

WAŻNE INFO: Organizatorzy festiwalu nie są odpowiedzialni za dokonywanie płatności osobom trzecim lub innymi drogami bez dokonania niezbędnych formalności.

Wpłaty zaliczkowe (z góry).

- Wpłaty zaliczkowe są akceptowane tylko przez przelew bankowy, do 31 sierpnia (jako dzień dokonania płatności) i TYLKO, jeśli w tytule płatności wpiszesz FESTIVAL DONATION;

- Pokoje są rezerwowane podczas odebrania twojego zamówienia w zależności od dostępności.

- Proszę wyślij opłatę za festiwal tylko po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji.

- Musisz dokonać płatności nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji, w przeciwnym razie rezerwacja straci ważność.

Wpłata zaliczkowa i procedura rejestracji

Zanim robisz rezerwację, sprawdź na stronie NEWS & UPDATES jakie miejsca są dostępne.

Krok 1 - wysyłasz nam wypełniony formularz zgłoszeniowy przez email na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Możesz też wypełnić formularz na stronie www.purebhakti.ru.

Krok 2 - Potwierdzamy twoją rezerwację przez wysyłanie Ci emaila ze szczegółami twojej rezerwacji.

Krok 3 - Dokonujesz płatności przelewem bankowym i podajesz nam następujące informacje:

1. Paszportowe imię i nazwisko osoby robiącej rezerwację,

2. Kraj i miasto,

3. Data płatności,

4. Wysokość płatności,

5. Paszportowe imię i nazwisko osoby wysyłającej przelew.

Krok 4 - Jeśli potrzebujesz transportu, wyślij nam swoje zamówienie z informacjami o sobie / twojej grupie:

1. Kraj i miasto,

2. Duchowe i paszportowe imiona,

3. Jeśli to jest grupa, podaj liczbę osób,

4. Daty przyjazdu i wyjazdu,

5. Linie lotnicze / pociąg; nazwa linii lotniczych,

6. Twój email i telefon

Krok 5 - Po przyjeździe na festiwal, kontaktujesz się osobą mówiącą po angielsku w rejestracji i otrzymujesz numer ID gościa od niego, jak również wszystkie materiały i informacje oraz klucz od pokoju.

Zamówienie na udział w festiwalu

Przez wysłanie swojego zamówienia, potwierdzasz twój zamiar wzięcia udziału w festiwalu, jak również fakt, że zgadzasz się z warunkami udziału w nim. Dla każdej osoby musi zostać wysłane osobne zamówienie zawierające następujące informacje:

1. Imię Duchowe:

2. Paszportowe imię i nazwisko (w pełni):

3. Wiek:

4. Płeć:

5. Kraj:

6. Miasto:

7. Adres:

8. Kategoria pokoju:

9. Twój telefon kontaktu # i email:

Te informacje są niezbędne, podobnie jak potwierdzenie od nas na temat prawidłowego przyjęcia twojego zamówienia i opłat. Wtedy twoje zakwaterowanie będzie na pewno zgodne z Twoim zamówieniem.

Informacje bankowe:

W EURO

Bank of Moscow, Ekaterinburg Branch, 10 Marshal Zhukov str., 620014, Ekaterinburg, Russia,
SWIFT: MOSWRUMM

BENEFICIARY:
АСС 42301978400630012811
ALEKSEEVA NATALIA ANATOLYEVNA

INTERMEDIARY BANK:
Via acc: 499/08124139/00/888
Dresdner Bank AG, Frankfurt/Main, Jurgen-Ponto-Platz 1, Frankfurt am Main, Germany
SWIFT: DRES DE FF

WAŻNE: Proszę, jako cel płatności podaj FESTIVAL DONATION (Dotacja na organizację festiwalu). Ta reguła jest obowiązkowa. Dziękujemy za zrozumienie.

Płatności podczas przyjazdu

Każdy uczestnik festiwalu musi dokonać płatności za udział w festiwalu. Podczas przyjazdu opłaty będą akceptowane tylko w Ukraińskich Grywnach. Po dokonaniu płatności otrzymasz rachunek potwierdzający dokonanie płatności. Twoje zakwaterowanie będzie zorganizowane zgodnie z dostępnością pokoi i kolejnością kwaterowania.

Upusty dla Dzieci

Dzieci poniżej 2 roku życia zwolnione są z opłat, ale nie ma dla nich osobnych miejsc rezerwacyjnych. Dzieci między 2 i 7 rokiem życia mają 50% upustu.

Kontakt z organizatorami

http://www.purebhakti.ru
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Skype: odessa2008en
ICQ # 450578770
Google Talk: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dharanidhara das, tel.: +7 922 3003029 (7:00 —17:00 GMT)

Więcej informacji na: stronie festiwalu w języku angielskim

W przypadku nieznajomości j. angielskiego prosimy o kontakt z Kanhaiya Lal dasa lub Dhananjaya dasa przez formularz kontaktowy